fbpx
Dünyadan Müzik Etkinlikler Foto Haber Klipler Kültür Sanat Manşet Müzikten Haberler Radyo Röportajlar Televizyon Video Haber 

BİR NEV-İ ALATURKA II

Kendine has bir dinleyici kitlesine sahip Nev’in, farklı yönlerini yansıttığı, çoğunluğu Türk Sanat müziği şarkılarından oluşan “Bir Nev-i Alaturka II” albümü Pasaj Müzik etiketiyle 25 Ocak Cuma günü yayınlanıyor. İlki 2010 yılında yayınlanan serinin ikinci albümünde Nev; eşsiz Türk Sanat Müziği eserlerini  pop, rock ve geleneksel tavırlara uygun olarak yeniden yorumladı.

Albümün ilk video klibi; söz ve müziği Meral Güney”e ait  Sevdalarım” şarkısına İmre Haydaroğlu yönetmenliğinde çekildi.

 “Bir Nev-i Alaturka II” albümünde Nev; akustik gitar, bas gitar, elektro gitar, buzuki, cümbüş, saz, klavye, cura, lavta, ud gibi onüç farklı enstürmanı başarıyla çaldı. Alaturka makamların Nev’in yenilikçi tarzı ile yorumlandığı, ilgiyi arttıracak farklı bir tarza sahip olanSelahattin Sarıkaya, Gündoğdu Duran, Mustafa İlhan Geçer, Ümit Yaşar Oğuzcan, Avni Anıl, Mehmet Sadi Bey, Şevki Beygibi usta söz yazarı ve bestecilerin eserlerinin yer aldığı “Bir Nev-i Alaturka II” , iddialı, güçlü aynı zamanda naif bir tını taşıyor.

 “Çal Gitar”, “Gözleri Aşka Gülen”, “Kahverengi Gözlerin”, “Hicran Oku gibi zamanla ruhumuza işlemiş, duymaktan keyif aldığımız eserleri bambaşka tatlar katarak dinlememizi sağlayan albüm de, Nev’in yazdığı Mühürlü Kaderim”in Alaturka versiyonu, söz ve müziği Meral Güney’e ait “Sevdalarım” isminde yeni bir şarkıda yer aldı.


Diğer Haberler

Leave a Comment